Dawno nie wrzucałam żadnego podcastu. Mam nadzieję, że się stęskniliście choć trochę za nagraniami. Tym razem chciałam przybliżyć Wam temat psychoterapii w nurcie Gestalt. Na początek przedstawiam Wam moją rozmówczynię- Zuzannę Czerwińską

 

Zuza o sobie: “jestem absolwentką antropologii kulturowej oraz certyfikowaną psychoterapeutką Gestalt. Psychoterapię odkryłam lata temu, gdy sama bardzo potrzebowałam pomocy. Od tego czasu odbyłam długą drogę samorozwoju – wiele godzin terapii własnej, treningów, szkoleń i praktyk zawodowych. Gestalt pokochałam od pierwszego spotkania, w szczególności za holizm oraz głębokie znaczenie relacji. Dzięki Gestalt złapałam kontakt ze sobą i ze światem. Teraz to, co dostałam, podaję dalej.”

 

 

Rozmawiałyśmy między innymi na temat Gestaltu, kiedy warto się zgłosić do psychoterapeuty, co tak naprawdę daje nam terapia.

„Jak się oczyszcza organizm jakąś lżejszą dietą, to wracają różne stare dolegliwości, jakieś katary, może jakieś przeziębienia. Terapia może działać na podobnej zasadzie. To są takie porządki. Robisz sprzątanie i się okazuje, że jak otworzysz szafę, to wszystko z niej wylatuje albo są super stare pajęczyny i po wierzchu niby wszystko było ok, ale jak tam pogrzebać, to jest co sprzątać.”

 

 

 

Dlaczego do rozmowy zaprosiłam akurat Zuzę?

W zeszłym roku trafiłam na szkolenie masażu Dotyk Motyla. Przez dwa dni siedziałam naprzeciwko Zuzy i choć nie bardzo miałyśmy okazję porozmawiać ze sobą, to od razu poczułam, że chcę z tą osobą współpracować. Niewiele myśląc po szkoleniu zaproponowałam Zuzie poprowadzenie wspólnych warsztatów wyjazdowych. Jak zawsze moja intuicja mnie nie zawiodła. Okazało się, że świetnie się zgrywamy zarowno współpracując ze sobą, jak i już prywatnie po godzinach. W tej małej osóbce kryje się wiele ciepła, ale i niesamowite pokłady dociekliwości. Ma dar tworzenia wokół siebie atmosfery życzliowści i bezpieczeństwa. Jak dla mnie idealne cechy dla terapeuty.

Zresztą posłuchajcie sami 😉

 

Więcej informacji na temat Zuzy znajdziesz klikając tutaj  oraz  tutaj

 

 

 

 

Leave a Reply