Coraz częściej u mnie w gabinecie pojawia się temat medytacji. Coraz więcej osób jest nią zainteresowanych, chciałoby spróbować. Pomimo, że medytuję regularnie nie czuję się w tej dziedzinie ekspertem, dlatego też postanowiłam nagrać podcast na ten temat. A jak myślę o medytacji, to od razu na myśl przychodzi mi Gosia.

 

 

Przedstawiam Ci Margot Zwiefkę- nauczycielkę jogi i medytacji, psycholożkę i coacha. Autorkę pracy magisterskiej na temat medytacji. Jej pasją  jest kreatywność i wspieranie ludzi w tym zakresie.

 

 

 

„Stajesz się świadkiem dla swoich procesów, czy to myślowych czy emocjonalnych (…) a  stan o którym mówisz, że osiągamy czasem taki stan niemyślenia, czasami ludzie siadają z takim oczekiwaniem, że teraz usiądę i będę nie myśleć, to jest tak naprawdę efekt medytacji. To jest efekt, który osiąga się po długiej drodze. Jeśli to jest nasza pierwsza przygoda z medytacją, jeśli zaczynamy, to nie oczekujmy, że usiądziemy i tych myśli nie będzie, bo się tylko bardzo zirytujemy”

 

 

 

Pamiętam jak parę lat temu Gosia opowiadała mi o medytacji, o badaniach do swojej pracy magisterskiej. A jak wspomniała o wyjeździe na odosobnienie z medytacją, to już w ogóle zastanawiałam się jak to można wytrzymać. No i po co? Ja się dużo lepiej czułam w wizualizacjach, relaksacjach, ćwiczeniach oddechowych. Czysta medytacja bardzo długo do mnie nie przemawiała. Aż nastał czas początkiem tego roku kiedy się przełamałam. I teraz już wiem, że dopiero wtedy nadszedł właściwy czas na nią. 

 

Zachęcam Cię do posłuchania naszej rozmowy na temat medytacji. Odkryj czym ona naprawdę jest? Czy związana jest tylko z buddyzmem? Po co medytować? I najważniejsze: od czego zacząć?

 

Jeśli chcecie się dowiedzieć czegoś więcej o Margot zapraszam na jej stronę:

www.margotzwiefka.com

oraz fp na facebooku

Leave a Reply