Dziś mam dla Was kolejny podcast nagrany podczas mojego pobytu na Bezludnej Wyspie. Tym razem rozmawiam z Basią Tworek nauczycielką jogi, Ninją Yogi  z wykształcenia psycholożką. 

 

Jak się można domyślić rozmawiałyśmy przede wszystkim na temat jogi.  O tym, że bycie joginem, to nie tylko kolorowe gacie, wychudzone ciało, medytacje z nogą za głową i zamęczanie się praktykowaniem asan, że joga to nie religia, a filozofia… i o wielu, wielu innych ciekawych tematach rozszerzających perspektywę patrzenia na jogę.

 

 

“I otworzyłam się też na różne inne narzędzia. I to też się staram moim uczniom pokazać, że dużo ważniejsze jest to jak myślą, co myślą o sobie, gdzie wędruje ich umysł, o czym myślą kiedy spuszczają myśli z wodzy, dokąd wędrują myśli i co się dzieje, jakie są ich tendencje, czy się np. zamartwiają, czy siebie samych rugają za różne rzeczy, czy sobie dokręcają śrubę, czy są dla siebie życzliwi. To są dużo ważniejsze pytania, niż to, czy potrafią zrobić szpagat.”

 

 

 

Dlaczego do rozmowy o jodze zaprosiłam akurat Basię? Nie mogłam się doczekać, aż będę mogła “na żywo” uczestniczyć w jej zajęciach, gdyż wcześniej miałam okazję praktykować z nią tylko z nagraniami. Dla mnie niesamowite jest zachęcanie do wzdychania, jęczenia, wydawania wszelkich odgłosów podczas praktyki, szczególnie, gdy czujemy opór w ciele. Te dźwięki  pomagają upuścić napięcie. Odgłos rakiety został ze mną do dziś i zastanawiam się jak zareagują na niego inni, gdy zacznę uczęszczać na zajęcia do innych nauczycieli :). Do tego regularne przypominanie Basi o szacunku do własnego ciała podczas wykonywania poszczególnych asan, nic na siłę. Praktyka jogi po tygodniu ćwiczenia z Basią nabrała u mnie całkiem innego wymiaru. Tym podcastem chciałam również Ciebie zachęcić do bycia Ninją Yogi <3.

 

Basię możecie znaleźć na facebooku, YouTube  oraz na basiatworek.pl

 

 

 

Leave a Reply