Postanowiłam zacząć zamieszczać na moim blogu nie tylko wpisy, ale również podcasty. Będą one dotyczyły przede wszystkim pracy z ciałem rozmaitymi metodami. Mam nadzieję, że przyjemnie będzie się Wam ich słuchało i może zachęcą kogoś do rozpoczęcia własnego procesu pracy z ciałem.

 

 

Do pierwszego podcastu zaprosiłam Anię Dymarczyk- terapeutkę w nurcie lowenowskim (metodą A. Lowena) oraz instruktorkę choreoterapii. Ania prowadzi warsztaty, długoterminowe grupy oraz terapię indywidualną, przede wszystkim w Krakowie. 

Rozmawiałyśmy na temat choreoterapii, metody Lowena oraz o tym co praca z ciałem zmienia nie tylko w ciele, ale i w życiu.

 

„Kluczem jest to, że nie dochodzi już do takich dramatów. Życie przestaje być takie ciężkie, tylko po prostu jest. Nawet jak czujemy dramat przez chwilę, to już nie jest temat na tydzień, ale na jeden dzień. (…) Dzięki tej pracy czuję takie większe zaufanie do siebie, że cokolwiek się wydarzy, to po prostu poradzę sobie z tym. Albo sama, albo z pomocą innych ludzi, moich przyjaciół, mojego partnera, albo terapeutów.”

 

 

Muszę przyznać, że długo się zbierałam, żeby zapisać się na zajęcia do Ani. Jednak jak to przeważnie w życiu bywa, pojawiłam się na nich we właściwym momencie. Podczas zajęć udało mi się dotrzeć do głębokich napięć w moim ciele spowodowanych traumami oraz je uwolnić. Był to ważny krok w powrocie do odzyskiwania kontaktu z moim ciałem. Do tego czasu wykorzystuję niektóre ćwiczenia poznane na zajęciach do pracy własnej w domu. 

Bardzo ciekawy jest dla mnie fakt, że podczas niedawnego pobytu na Bezludnej Wyspie (podczas, którego powstał ten podcast) w trakcie zajęć z Anią pojawiły się ćwiczenia, które już znałam i wykonywałam półtora roku wcześniej. Jednak tym razem miałam całkiem inne odczucia podczas ich wykonywania. Czułam, że mogę wejść w nie głębiej i więcej z nich wziąć dla mojego ciała. 

 

Z całego serca wszystkim osobom pospinanym, zestresowanym polecam zajęcia z Anią, jak i wszelkie inne warsztaty, które organizuje w ramach Jalla! Odzyskaj ciało. Jeśli chcesz się dowiedzieć czegoś więcej o działalności Ani, to zapraszam na jej stronę oraz fan page na facebooku

 

 

 

 

Leave a Reply