Mam nadzieję, że dzielnie wcielasz w życie wszystkie zaproponowane przeze mnie nawyki. Dziś wpis tymczasowo kończący serię zdrowych nawyków. Dlaczego? Nazbierało się ich tyle, że chcę, żebyś na spokojnie wprowadził/ła je wszystkie w życie, żeby stały się naprawdę Twoimi nawykami, które robisz już automatycznie, a do tego potrzeba czasu. Wpisy z propozycjami kolejnych nawyków do wyrobienia będą się pojawiać, ale już nie tak często.

 

Propozycja na dziś- nawyk ruchu, uprawiania sportu. Zbyt wiele osób pracujących w pozycji siedzących posiada nawyk w czasie wolnym siadania przed komputerem lub telewizorem. Czas powiedzieć temu STOP.

 

Oto Twój plan na najbliższy czas- przynajmniej co drugi dzień poświęć trzydzieści minut na ruch. Nie może być to droga z pracy, np. na rowerze czy pójście piechotą na zakupy. To ma być trzydzieści minut tylko dla Ciebie. Nie ważne czy będzie to siłownia, fitness, basen, rower, czy po prostu spacer, ważne żeby się ruszać przez minimum trzydzieści minut, a jedynym Twoim celem ma być lepsze samopoczucie oraz zdrowsze ciało i umysł.

Obiecuję w zamian wpisów o nawykach zaserwować Ci w najbliższym czasie wpisy na temat motywacji, ponieważ chęci można mieć, ale jak je przemienić w czyny, który będą stałą częścią życia to już inna bajka i będę Was próbować w nią prowadzać.

A tymczasem miłego ćwiczenia

Leave a Reply