Dzisiejszy wpis będzie krótki, ale chciałabym poruszyć ważny dla mnie temat. Zastanawiałeś się kiedyś nad swoją postacią ciała podczas codziennych czynnościach? Masz świadomość jak stoisz czy siedzisz?

 

 

Często bywa tak, że na treningach czy zajęciach grupowych pilnujesz prawidłowej postawy ciała. A może mówiąc ściślej to trener czy instruktor dba o Twoją postawę i przypomina Ci co parę minut o prostych plecach, napiętym brzuchu itp. Czy naprawdę o to chodzi? Żeby ktoś zamiast Ciebie dbał o Twoje ciało? A co dzieje się, gdy opuścisz siłownię czy fitness klub? Czy prawidłowa postawa wychodzi razem z Tobą? Czy w ogóle odczuwasz na co dzień w jaki sposób stoisz czy siedzisz?

 

 

Czasami zastanawiam się ile osób w życiu codziennym stara się odczuwać swoją postawę. Sposób w jaki siedzi czy stoi. Mam wrażenie, że większość zaczyna czuć, że ma ciało dopiero, gdy zaczyna go boleć. Gdy już ciało woła najgłośniej jak może o zmianę pozycji. Wtedy zazwyczaj człowiek się trochę porusza, pokręci i jak tylko ból minie, wraca do swojej starej pozycji. Czy naprawdę musi być tak, że dopiero ból pochodzący z ciała sprawia, że zauważamy, że to ciało jest i że nie jest mu wszystko jedno w jakiej pozycji spędzasz czas?

 

 

Chciałam dać Ci tym wpisem wyzwanie

Poczuj w jakiej pozycji aktualnie się znajdujesz. Na razie jej nie zmieniaj, tylko zastanów się czy naprawdę jest Ci w niej wygodnie. Czy każda część Twojego ciała odczuwa komfort? Poczuj, w które miejsca jest Ci niewygodnie.

Okazuje się, że wcale nie jest tak wygodnie jak zaczynasz o tym myśleć, prawda? 🙂 A może wcześniej siedziałeś w takiej pozycji przez godzinę i nawet tego nie odczułeś.

 

Teraz spróbuj ustawić się tak, żeby odczuwać komfort w każdej części swojego ciała. Tak, jest taka pozycja :).

 

Powtórz to ćwiczenie przynajmniej kilkakrotnie w ciągu dnia. Może o każdej równej godzinie? Lub tak często, jak tylko sobie o tym przypomnisz. Możesz sobie przylepić karteczkę do monitora w pracy lub ustawić budzik co godzinę. Jestem ciekawa jak będziesz się czuł po tygodniu takiego myślenia o swoim ciele i znajdywania komfortowej pozycji. Jeśli możesz podziel się ze mną swoimi wrażeniami.

 

 

 

 

3 thoughts on “Świadomość postawy ciała”

    1. Zauważalnie swojej postawy ciała, to już pierwszy duży krok, do lepszego kontaktu z ciałem i lepszego zdrowia. Powodzenia :*

Leave a Reply