W tym tygodniu tydzień krótki, weekend długi… łatwo pomylić dni, no i tak stało się u mnie i dopiero dziś wpis na temat zdrowych nawyków ruchowych, za co serdecznie przepraszam. Miałam dziś pisać o czymś co pozwoli nam się prostować podczas chodzenia, ale stwierdziłam, że wszystko po kolei – najpierw wprowadzimy w życie parę innych nawyków, które potem ułatwią nam prawidłową postawę kręgosłupa chodząc.

 

Zadanie na najbliższy tydzień (choć niestety do następnego wpisu pozostało parę dni, ale połączymy jakoś zgrabnie te dwa nawyki 🙂 ):

Siedząc przy komputerze, czy kierując samochodem czyli po prostu, gdy znajdujesz się w pozycji siedzącej niemal zmuszającej Cię do garbienia się postaraj się przynajmniej raz na pół godziny wykonać kilka krążeń barkami do tyłu – kierunek jest bardzo ważny. Wykonując krążenia do przodu zamykasz klatkę piersiową i sprawiasz, że jeszcze bardziej się garbisz, gdy wykonasz je w tył klatka się otworzy i od razu się wyprostujesz (przynajmniej na chwilę 😉 ).

Zatem jak najczęściej podczas siedzenia wykonuj krążenia barkami w tył (ręce pozostają opuszczone wzdłuż ciała, ruch wykonujemy samymi barkami), a zauważysz, że siedzisz bardziej prosto.

Leave a Reply