Serdecznie zapraszam Cię na kurs online dla kobiet

Odkryj swoją miednicę

Przez pięć lat regularnie prowadziłam miesięczny kurs Trening Mięśni Dna Miednicy. Robiłam to zarówno stacjonarnie, jak i online. Dzięki temu poznałam setki kobiet mających różnorakie problemy nie tylko z samymi mięśniami mięśni dna miednicy, ale z całą miednicą. Dodatkowo jako trenerka oraz akupunkturzystka codziennie spotykam się z kobietami z brakiem czucia/ograniczonym czuciem miednicy oraz ze sztywnością w tym obszarze, która utrudnia nie tylko codziennie funkcjonowanie, ale również ma negatywny wpływ na płodność.

Postanowiłam, więc poszerzyć tematykę i stworzyć nowy kurs, w którym kobiety będą miały możliwość odkryć swoją miednicę, zwięszyć jej świadomość, popracować z mięśniami dna miednicy, ale również zgłębić wiedzę teoretyczną na temat miednicy w spojrzeniach trzech specjalistek.

To już trzecia edycja tego kursu!!! I wprowadziłam parę nowości dzięki którym jest to prawdopodobnie najbardziej kompleksowy w Polsce kurs odnośnie pracy z miednicą i mięśniami dna miednicy.

Kurs składa się z dwóch części: praktycznej i teoretycznej.

 

 

Część praktyczna:

Składa się z dwunastu półgodzinnych treningów, skonstruowanych w taki sposób, żeby wykonywać po dwa-trzy tygodniowo. Aczkolwiek możesz dostować częstotliwość treningów do swoich potrzeb i grafiku.

Każdy trening rozpoczynami ćwiczeniami mieśni dna miednicy, co trzeci trening wprowadzając kolejny poziom pracy z tymi mięśniami. Są również proponowane “zadania domowe” czyli proste ćwiczenia do codziennego wykonywania, żeby pracować nad świadomością miednicy i mięśni dna miednicy.

 

Podczas treningów zajmiemy się następującymi obszarami:

 

Mięśnie dna miednicy

Każdy trening rozpoczynami ćwiczeniami mieśni dna miednicy, co trzeci trening wprowadzając kolejny poziom pracy z tymi mięśniami. Są również proponowane “zadania domowe” czyli proste ćwiczenia do codziennego wykonywania, żeby pracować nad świadomością mięśni dna miednicy oraz ich elastycznością.

Angażujemy mięśnie dna miednicy do oddychania, stabilizacji postawy oraz wykonywania czynności dnia codziennego. Uczymy się zarówno wzmacniać mięśnie dna miednicy, jak i rozluźniać.

Rozluźnienie

Rozluźniamy miednicę oraz rozciągamy mięśnie mające na nią bezpośredni wpływ, dzięki temu może przyjąć prawidłową postawę. Tym samym daje możliwość angażowania mięśni dna miednicy na co dzień do utrzymywania postawy.

Sięgamy w tym celu po różne metody, między innymi stretching, rozciąganie dynamiczne, masaż, rolowanie, taniec.

Trening poprowadzone są w sposób pozwalający na wyciszenie układu nerwoego i rozluźnienie napięć stresowych w miednicy.

Stabilizacja miednicy

Dbamy o odpowiednią stabilizację miednicy, czyli wzmacniamy mięśnie wewnętrzne. Pozwala to nie tylko na lepszą stabilność postawy, amortyzację kręgosłupa, ale również sprawia, że miednica zyska miękkość ruchu i większą mobilność i żywotność.

Czynności dnia codziennego

Podczas treningów uczymy się prawidłowego sposobu m.in. wstawania, siadania, podnoszenia przedmiotów z podłogi, zwłaszcza tych ciężkich, w taki sposób, żeby zaangażować dno miednicy i dzięki temu nie obciążać kręgosłupa i innych stawów.

Część teoretyczna:

Składa się z trzech, dwugodzinnych wykładów. Każdy z nich jest prowadzony przez inną specjalistkę i ukazuje inne spojrzenie na miednicę i pracę z nią.

Mięśnie miednicy

Prowadząca: Anka Hostyńska

Tematyka:

 • gdzie umiejscowione są mięśnie dna miednicy i dlaczego są tak ważne dla kobiety
 • jakie codzienne nawyki źle wpływają na mięśnie dna miednicy, a które wpływają korzystnie
 • mięsień biodrowo-lędźwiowy:
  • jego wpływ na ustawienie miednicy
  • wpływ stresu oraz pozycji siedzącej na ten mięsień
  • jak oddziałuje na dno miednicy
  • sposoby na rozluźnienie

Zdrowie intymne kobiety okiem fizjoterapeutki uroginekologicznej

Prowadząca Dorota Steczko

Tematyka:

 •  krótkie omówienie dolegliwości ciążowych – jak sobie z nimi radzić? Jaką aktywność wybrać?
 • jak wesprzeć regenerację poporodową aby uniknąć problemów?
 • na co zwrócić uwagę po porodzie – co powinno zaniepokoić? (blizna po cc, blizna po szyciu krocza, problemu uroginekologiczne)
 • czym różni się badanie u ginekologa od badania fizjoterapeuty uroginekologicznego – najczęstsze problemy uroginekologiczne: problemy z pęcherzem, nietrzymanie moczu, obniżenie narządów,
 • diagnostyka oraz sposoby radzenia sobie z problemami uroginekologicznymi (rehabilitacja, ćwiczenia, sprzęty i „gadżety” rehabilitacyjne)
 • kilka słów o nawykach jako podstawie przygotowania do ewentualnego zabiegu/operacji
 • rozejście mięśnia prostego brzucha (diagnostyka, postępowanie)
 • bolesne miesiączki vs endometrioza

Po co mi kontakt/świadomość z własną miednicą?

Prowadząca Anna Borowiec-Majkowska

Tematyka:

 • korzyści płynące ze swobodnej miednicy i czucia jej oraz trudności jakie mogą pojawić się w skutek braku kontaktu z nią
 • przyjemność związana z miednicą: 

          – radość z aktywności seksualnej,

          – orgazm- mity i fakty,

          – fizjologia reaktywności seksualnej,
          – tajemniczy punkt G

 • ból związany z obszarem miednicy:
  – ból związany z penetracją/pieszczotami,
  – bóle miesiączkowe,
 • utrata pożądania i brak przyjemności seksualnej
 • doświadczenia porodowe i poporodowe

Kurs przeznaczony dla kobiet:

 • chcących zwiększyć świadomość własnego ciała
 • chcących zadbać o swoje zdrowie i seksualność
 • nie odczuwających satysfakcji lub odczuwających dyskomfort w trakcie stosunku
 • planujących zajście w ciążę
 • po porodzie/porodach
 • odczuwających bóle menstruacyjne
 • mających problem nietrzymania moczu
 • czujących sztywność miednicy
 • prowadzących siedzący tryb życia
 • chcących nawiązać kontakt ze swoją miednicą

Kurs prowadzą:

Anka Hostyńska

poprowadzi część praktyczną oraz teoretyczną “Mięśnie miednicy”

trenerka personalna, instruktorka fitness i tańca, akupunkturzystka, zaawansowana Providerka TRE®


Jej przygoda ze sportem na poważnie zaczęła się siedemnaście lat temu, gdy ukończyła kurs instruktora fitness. Niewiele później przyszedł taniec. Przez kilka lat występowała solo oraz z zespołem na wielu międzynarodowych scenach. Ukończyła studium fizjoterapii.
Uczyła na kursach instruktora fitness oraz wykładał w szkole policealnej, m.in. biomechanikę. Pracowała w szkole rodzenia.

W 2011 roku uległa wypadkowi, który przekreślił jej karierę taneczną, zmusił do odpoczynku i wywrócił życie do góry nogami. Zafascynowała się medycyną chińską oraz świadomą pracą z ciałem oraz sama przeszła długą drogę do nawiązania zdrowej relacji ze swoim ciałem.

To wszystko sprawiło, że dziś podchodzi z większym szacunkiem do ciała, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i w życiu. Podczas zajęć grupowych oraz treningów uczy przede wszystkim czucia swojego ciała. Pozwalania być ciału przewodnikiem w trakcie treningu. Zwolenniczka świadomej pracy podczas ćwiczeń. Jej motto: “Trening to rozmowa z ciałem, a nie wydawanie rozkazów”.

Od wielu lat pracuje z kobietami w ciąży, po porodzie oraz z osłabionymi czy nadmiernie napiętymi mięśniami dna miednicy, pomagając przede wszystkim poczuć swoją miednicę. Uczy nie tylko napinać, ale również rozluźniać mięśnie w tym obszarze.

Anna Borowiec-Majkowska

poprowadzi część teoretyczną “Po co mi świadomość/kontakt z własną miednicą?

psycholożka, seksuolożka kliniczna, psychoterapeutka i zaawansowana TRE® Providerka.

Fascynatka tego, jak ludzie są w stanie skomplikować proste sprawy i tego jak ciało, emocje i umysł są ze sobą powiązane.


Ukończyła psychologię stosowaną na UJ, całościowe Szkolenie w Zakresie Psychoterapii atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, szkolenie I stopnia z psychodramy według Moreno oraz podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu.

Równolegle do kształcenia terapeutycznego i seksuologicznego uczyła się metody TRE®, co pokierowało jej zainteresowania w stronę terapeutycznej pracy z ciałem opartej na analizie bioenergetycznej, Life Force ® .

Docenia wartość intelektualnego opracowania swoich problemów i swojej historii i nie wierzy, że bez zaangażowania ciała, można osiągnąć leczący/ zmieniający wgląd. Stąd z ciekawością i zapałem przyjęła zaproszenie Anki Hostyńskiej do współtworzenia warsztatu skupionego na obszarze miednicy.

Dorota Steczko

Specjalizuje się w rehabilitacji ciążowej, poporodowej oraz uroginekologicznej. Pracuje z problemami bólowymi, kobiecymi dolegliwościami intymnymi (nietrzymanie moczu, obniżenie narządów, bolesne współżycie itp.), oraz z paniami w ciąży i po porodzie pomagając im aktywnie i bezpiecznie przejść przez okres ciąży a później sprawnie i świadomie wrócić do formy. Prowadzi przygotowanie do porodu zarówno dla przyszłych mam jak i ich osób towarzyszących.

O porodach mogłaby opowiadać godzinami (ku rozpaczy męża 🙂 ). Uważa, że należy przygotować się do niego zarówno na poziomie ciała, psychiki, podejścia oraz podstawowej wiedzy, która pozwala przeżyć go świadomie.

Jest współautorką warsztatów i szkoleń o tematyce związanej z ciążą, porodem i połogiem jak również rozejściem mięśnia prostego brzucha czy zaburzeniami uroginekologicznymi.

Prywatnie mama zwariowanej trójki 🙂

Doświadczenie własnych ciąż oraz trzech porodów pozwoliło jej spojrzeć na problemy moich Pacjentek z szerszej perspektywy i doświadczyć pełnej gamy emocji porodowych – od traumy po hipnoporód.

Wierzy, że zwiększając świadomość wśród kobiet z zakresu położnictwa i uroginekologii, jesteśmy w stanie realnie wpłynąć na stan ich zdrowia oraz komfort i jakość życia!

Czy można pracować z miednicą online? 

Oto opinie uczestniczek kursu 

“Trening mięśni dna miednicy”

“Chciałam więc napisać, że bardzo ale to bardzo ten trening zwiększył świadomość mojego ciała. Dbam i myślę o mdm zwłaszcza podczas treningu – i widzę, jak niemal nikt w ogóle nie zwraca na to uwagi! I odkąd kurs ruszył, właściwie nie bolał mnie mój lędźwiowy kręgosłup! Dziękuję bardzo za ten kurs”

“Cześć Aniu,chciałam Ci bardzo podziękować za kurs o miednicyw październiku zaczynam kurs na nowo, odsłuchuję, ćwiczę i robię notatki. Jestem mega szczęśliwa, że trafiłam na Ciebie i zdecydowałam się poznać swoją miednice…w ze się nawet nie wiedziałam, ze istnieje. Zaczynam bardziej wsłuchiwać się w swoje ciało. Coraz częściej zwracam uwagę na swoją postawę i oddech”

“Dzieki Ania za wszystkie filmiki. Do cwiczen jeszcze wroce! Co zauwazylam po kursie: 1. Chodze wyprostowana! Wyciagam sie w gore i bez spinania brzucha jest on zupelnie plaski jupi! 2. Skupilam sie na stopach i trzech punkatach podparcia i zagoil mi sie odcisk z ktorym nie moglam sobie poradzic przez prawie rok!!! 3. To bylo dla mnie odkrycie ze cewka moczowa i pochwa to jednak dwa rozne zwieracze 4. Ani razu nie zdarzylo mi sie uronic kropelki moczu podczas kichania albo smiechu!!! Moj lekarz twierdzil ze z moimi miesniami jest wszystko ok, ze to sie zdarza po ciazy.. no comments 5. Zainteresowalam sie bardziej sygnalami plynacymi z ciala, zaczelam myslec o nim troche inaczej np skupiam sie czesto na tym jak chodze, jak oddycham i czy nie spinam barkow.Mialam to napisac w wiadomosci prywatnej ale moze ktos ma podobne doswiadczenia 6. Takze dzieki miednicy zyskala i reszta ciala.”

Wszystkie nagrania zarówno części teoretycznej, jak i praktycznej są dostępne na platformie kursy.ankahostynska.pl 

Wykupując kurs otrzymujesz od razu czteromiesięczny dostęp do wszystkich nagrań. Od Ciebie zależy w jakim tempie będziesz przechodzić przez kurs. Sugeruję dwa-trzy treningi w tygodniu oraz jeden wykład na tydzień.

Dodatkowo dla uczestniczek kursu została utworzona grupa zamknięta na facebooku, gdzie będzie można zadawać pytania zarówno do ćwiczeń, do części teoretycznej, rozwiewać wszelkie wątpliowości oraz dzielić się swoimi przemyśleniami.

Tradycyjnie dla osób, które chcą powtórzyć kurs są przewidziane duże zniżki. Jeśli już brałaś udział w miesięcznym kursie Trening mięśni dna miednicy lub Odkryj swoją miednicę i chciałabyś wykupić dostęp do nagrań, to napisz do mnie na kontakt@ankahostynska.pl po kod na 60%!!!! zniżki.

Standardowa cena kursu to 320zł. Natomiast w dniach 01.09.-15.09.2022r. będzie można wykupić dostęp do kursu w promocyjnej cenie 220zł. To ostatnia okazja w tym roku na dostęp do kursu Odkryj swoją miednicę. Kolejna edycja jest planowana na marzec 2023r.

Pierwsze 15 osób, które zakupi dostęp do kursu otrzyma gratis półgodzinną konsultację/trening online lub w Krakowie z Anką Hostyńską