Czujesz się wiecznie zmęczona/y, bez energii, a pomimo to czujesz pobudzenie, gonitwę myśli, która nie pozwala odpocząć czy zasnąć?

Cierpisz z powodu problemów jelitowych, bóli głowy, mięśni, kręgosłupa, ale lekarze uparcie twierdzą, że fizycznie nic Ci nie dolega?

Słyszysz od lekarzy, że wyniki są ok, a Twoje objawy mają swoje źródło w stresie i proponują przestać się stresować, ale nikt Ci nie mówi jak to zrobić?

Trudno Ci się skoncentrować, zapominasz o wielu sprawach, nie możesz skupić myśli?

Trudno Ci usiedzieć w miejscu, nie umiesz odpoczywać, relaksować się, a czujesz, że tego bardzo potrzebujesz?

W trakcie ważnego wydarzenia/egzaminu ściska Cię w żołądku, boli głowa, czujesz zdezorientowanie i zapominasz co masz powiedzieć?

Jeżeli choć w jednej z powyższych sytuacji odnajdujesz siebie, to kurs Odstresuj się właśnie dla Ciebie.

Cześć, nazywam się Anka Hostyńska

Od prawie 20 lat zajmuję się zawodowo pracą z ciałem. Zaczynałam od bycia instruktorką fitness i tańca, aktualnie pracuję jako trenerka personalna, Providerka TRE® i akupunkturzystka.

Tak naprawdę ruch towarzyszy mi od zawsze. Jednak dałam się wciągnąć w ciąg bardzo szybkiego życia, pracoholizmu. Prowadziłam fitness klub, tańczyłam. Potrafiłam mieć 50 godzin tygodniowo treningów, a spać po 4-5 godzin na dobę. Wiecznie w biegu, wiecznie wszystko na wczoraj, a do tego szereg bóli stawów i mięśniowych oraz chorób autoimmunologicznych. Lekarze mówili, że wyniki mam idealne, a wszystkie objawy powstają ze stresu. Ja jednak nie umiałam żyć i funkcjonować inaczej.
Aż w końcu życie zmusiło mnie do zwolnienia. W 2011 roku wjechał we mnie samochód uszkadzając mój kręgosłup.
 
Wypadek zmusił do odpoczynku i wywrócił życie do góry nogami.
 
Ukończyłam studium fizjoterapii oraz wiele szkoleń z zakresu dietetyki oraz psychodietetyki. Napisałam pracę dyplomową na podstawie przeprowadzonych badań: “Wpływ technik relaksacyjnych na zmniejszenie objawów u kobiet chorych na Hashimoto”.
Aż trafiłam na medycynę chińską oraz TRE®. Zafascynowałam się wschodnim podejściem do ludzkiego organizmu oraz świadomą pracą z ciałem. Od tamtego czasu sama przeszłam długą drogę do nawiązania zdrowej relacji ze swoim ciałem i wyregulowania mojego układu nerwowego, co sprawiło, że moje życie oraz samopoczucie zmieniło się nie do poznania. Nawet nie marzyłam o tym, że można się tak dobrze czuć. Zarówno psychicznie, jak i fizycznie
 
To wszystko sprawiło, że dziś podchodzę z większym szacunkiem do ciała, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i w życiu. Podczas zajęć grupowych oraz treningów uczę przede wszystkim czucia swojego ciała. Pozwalania być ciału przewodnikiem w trakcie treningu.
 
Promuję radzenie sobie ze stresem poprzez pracę z ciałem. Uczę jak powrócić do zdrowia i równowagi poprzez ruch.

To już druga edycja kursu Odstresuj się i tym razem zaprosiłam drugą prowadzącą:

Anna Borowiec- Majkowska

Psycholożka, seksuolożka kliniczna, psychoterapeutka, zaawansowana Providerka TRE®

Fascynatka tego, jak ludzie są w stanie skomplikować proste sprawy i tego, jak ciało, emocje i umysł są ze sobą powiązane.

Ukończyła psychologię stosowaną na UJ, całościowe Szkolenie w Zakresie Psychoterapii atestowane przez zarząd Sekcji Naukowej Psychoterapii Polskiego Towarzystwa Psychiatrycznego, szkolenie I stopnia psychodramy według Moreno oraz podyplomowe Studium Pomocy Psychologicznej w dziedzinie Seksuologii na UAM w Poznaniu.

Równolegle do kształcenia terapeutycznego i seksuologicznego uczyła się metody TRE®, co pokierowało jej zainteresowania w stronę terapeutycznej pracy z ciałem opartej na analizie bioenergetycznej i Life Force®.

Data: 18.09.-29.10.2023r. (dostęp do materiałów do końca czerwca 2024r.)
Miejsce: platforma kursowa kursy.ankahostynska.pl, wykłady poprzez Zoom oraz grupa na facebooku

Cena:

349zł (7-11.09.2023r.)
419zł (12-18.09.2023r.)

Wracasz zmęczona/y wieczorem do domu po wyczerpującym, stresującym dniu. Nie masz na nic siły, nawet na sen. Odruchowo sięgasz po smartfon lub włączasz Netflixa i bezmyślnie oglądasz tracąc poczucie czasu. Zasypiasz na kanapie. W nocy przenosisz się do łóżka, ale nie możesz zasnąć. Natłok myśli nie daje spokoju. Następnego dnia ledwo zwlekasz się z łóżka. Bez kawy nie ma szans, żeby zacząć dzień. W pracy nie możesz na niczym skupić…
 
Może być inaczej
 
Wracasz zmęczona/y wieczorem do domu po wyczerpującym, stresującym dniu. Nie masz na nic siły, nawet na sen. Włączasz nagranie, w którym krok po kroku prowadzę Cię przez ćwiczenia rozluźniające ciało, wyciszające umysł. Czujesz luz i przyjemność w ciele. Pomimo zmęczenia bez problemu zasypiasz. Rano budzisz się w dobrym nastroju, z dużym zasobem energii. Niespiesznie przeciągasz się i dopiero wstajesz. W pracy masz więcej kreatywności niż zwykle. Z łatwością znajdujesz rozwiązanie w najtrudniejszych wyzwaniach.
 
Którą wersję wydarzeń wybierzesz?

Korzystając regularnie z nagrań kursu Odstresuj się:

 • – zaczniesz się wysypiać
 • – zmniejszą się dolegliwości bólowe wywołane stresowym napięciem
 • – poprawi się Twoja koncentracja
 • – będziesz mieć więcej energii na co dzień
 • – poczujesz fizyczne i psychiczne rozluźnienie
 • – będzie lepiej sobie radzić w stresujących sytuacjach
 • – poprawi się Twoja odporność
 • zrzucisz ciężar z ciała i umysłu po męczącym dniuCena:

349zł (7-11.09.2023r.)
419zł (12-18.09.2023r.)

Kurs będzie trwał 6 tygodni (18.09. – 29.10.2023 r.). Uczestnicy otrzymują dostęp do materiałów z kursu do końca czerwca 2024 roku.

Miejsce: platforma kursowa kursy.ankahostynska.pl, wykłady poprzez Zoom oraz grupa na facebooku

Każdy z sześciu tygodni kursu będzie poświęcony praktyce innej technice radzenia sobie ze stresem. W każdym tygodniu na platformie kursowej będę wgrywane następujące nagrania:

 • – 15 minutowe wprowadzenie teoretyczne do danej techniki
 • – 30 minutowe nagranie praktyczne do wieczornego wyciszenia przed snem
 • – kilka 5-8 minutowych nagrań praktycznych do zastosowania w ciągu dnia, po pracy, czy nawet w trakcie przerwy w pracy

Wszystkie powyższe nagrania będą w formie video. Jedynie w czwartym tygodniu będą to nagrania relaksacji i wizualizacji w formie audio.

Dodatkowo odbędą trzy wykłady na żywo, które odbędą się w kolejne piątki: 29.09.; 06.10; 13.10. o 18:00 na Zoomie. Możesz uczestniczyć w nich na żywo (będzie również czas na pytania i dyskusję), jak również możesz później oglądnąć nagrania, które zostaną umieszczone na platformie kursowej.

Tematyka wykładów:

 • Wpływ stresu na organizm z punktu widzenia układu nerwowego i teorii poliwagalnej (prowadzi Anka Hostyńska)
 • Psychoneuroimmunologia. Emocje a ciało (prowadzi Anka Hostyńska)
 • Jeśli różne metody łagodzenia stresu nie pomagają (prowadzi Anna Borowiec-Majkowska)

Ugruntuj się w ciele

Ruch a oddech

W pierwszym tygodniu zajmiemy się oddziaływaniem oddechu na układ nerwowy. Odkryjemy jakie techniki oddechowe wpływają na wyciszenie, a jakie na pobudzenie.

Będziemy dostrajać rytm ruchu, do rytmu aktualnego oddechu. Dzięki odpowiedniemu oddechowi rozluźnimy najbardziej pospinane mięśnie. 

MX5A6801

Kiedy Cię nosi ze zdenerwowania

Dynamiczna praca w kontakcie

Są takie dni kiedy ze zdenerwowania roznosi nas na wszystkie strony, kiedy jest zbyt dużo pobudzenia, żeby usiąść i się wyciszyć. W drugim tygodniu zajmiemy się nadmiernym pobudzeniem ciała i umysłu. Co wówczas się dzieje w układzie nerwowym i dlatego w taki momentach stwierdzenie “Uspokój się”, “Nie denerwuj się” jeszcze bardziej nas podkręca.

W części praktycznej poprzez pracę z ciałem będziemy upuszczać nadmiar energii z ciała, ale w taki sposób, żeby nie dać się porwać temu pobudzeniu, a je wyciszyć w kontakcie ze sobą, swoim ciałem.

MX5A5452

Daj sobie ukojenie. Automasaż

Dotyk potrafi dać dużo rozluźnienia i ukojenia. A co jeśli nie mamy możliwości korzystania regularnie z masażu lub po prostu nie lubimy kiedy ktoś obcy nas dotyka?

W trzecim tygodniu dowiemy się jak dotyk, zarówno mocny, jak i delikatny oddziałuje na nasz układ nerwowy. Jak sprawić, żeby masaż, czy automasaż był rozluźniający i wyciszający

Wypróbujemy zarówno masaż za pomocą piłeczki do rozluźnienia najbardziej pospinanych mięśni, jak również delikatny automasaż głowy i twarzy, który wyciszy układ nerwowy oraz automasaż powięziowy.

Uspokój umysł – uspokój ciało Psychoneuroimmunologia

W czwartym tygodniu zajmiemy się rozluźnieniem ciała, poprzez pracę z umysłem. Dowiemy się czym jest psychoneuroummunologia i w jaki sposób umysł wpływa na układ nerwowy, hormonalny i immunologiczny.

Doświadczymy wyciszenia układu nerwowego poprzez techniki relaksacyjne i wizualizacje.

 

Dostrój się do dźwięku

Muzyka łagodzi obyczaje. Może również wpływać na stan pobudzenia lub uspokojenia układu nerwowego.

W piątym tygodniu zajmiemy się wpływem muzyki na organizm człowieka. Zarówno w sposób stymulujący, jak i wyciszający. Porozmawiamy również o wpływie ruchu do muzyki, tańcu na ciało i umysł.

W części praktycznej będziemy eksplorować ruch do muzyki. Zarówno jako ruch intuicyjny, sposób wyrażenia emocji, jak i taniec.

MX5A9417

Wycieczka na wschód Medycyna chińska

W szóstym tygodniu będziemy poznawać wschodnie podejście do tematu stresu i sposoby na radzenie sobie z jego skutkami wg medycyny chińskiej. Będę opowiadać również o akupukturze i systemie meridianów.

W części praktycznej będziemy pracować nad poruszeniem zastojów w meridianach oraz doładowaniem ewentualnych niedoborów, poprzez akupresurę, opukiwanie oraz ćwiczenia.

acupuncture-g8f12b5094_1920

Opinie uczestniczek pierwszej edycji:

“Lubię w trudnych momentach wracać do materiałów, które tam są. Np. wczoraj miałam stresujący dzień i ćwiczenia na leżąco bardzo mi pomogły. Niby to znam ale ćwiczenia poprowadzone przez Ciebie Aniu to zupełnie inna jakość.”

Anna Hostynska przedstawiasz kompleksowo różne sposoby radzenia sobie ze stresem, to jest super!”

“Zrobiłam na razie jedne ćwiczenia, z 2 tygodnia, Kopnij i uderz. Chodziłam właśnie nabuzowana więc stwierdziłam że to świetny moment. Ćwiczenia zwiększyły kontakt z ciałem, poczułam lekki niepokój, ożywienie uczuć. Czasem tak mam przy tego typu ćwiczeniach. Potem przyszło zmęczenie, ale takie dobre, chęć zaopiekowania się sobą, i uspokojenie. Dziękuję 🙂