Jeżeli:

  • – czujesz, że Twoje ciało jest zesztywniałe
  • – odczuwasz ból pleców oraz napięcia mięśniowe od pracy siedzącej lub/i w stresie
  • – chcesz zacząć ćwiczyć, ale nie wiesz jak się za to zabrać
  • – lubisz być prowadzona_y podczas treningu krok po kroku, z dokładnymi instrukcjami, ale chcesz ćwiczyć w domu
  • – chcesz ćwiczyć w różnorodny sposób: czasem potrzebujesz rozluźnienia przed snem, czasem wzmocnić mięśnie, innym razem się spocić lub potańczyć
  • – chcesz zapobiegać kontuzjom podczas uprawiania sportu
  • – liczy się dla Ciebie jakość wykonywanych ćwiczeń, a nie ilość
  •  
  • to platforma BODY RESTART jest właśnie dla Ciebie

Platforma BODY RESTART to unikalne podejście do treningów nastawione na:

– słuchanie sygnałów płynących z ciała

– naukę samoregulacji, czucia granic swoich możliwości

– odpuszczanie ciśnięcia na siłę, przekraczania siebie

Trening to rozmowa z ciałem, a nie wydawanie rozkazów

Platforma BODY RESTART to ponad 80 krótkich (5-30minutowych), ale wszechstronnych treningów, które są nastawione na zwrócenie uwagi na poprawę świadomości ciała, kontaktu z nim i jego funkcjonalności. 

Ćwiczenia są wykonywane w sposób, który pozwala zmniejszyć pobudzenie w układzie nerwowym i go wyciszyć, co wspiera radzenie sobie ze stresem.

Do większości treningów nie potrzebujesz żadnych specjalnych sprzętów, wystarczy mata lub kawałek dywanu i to co masz w domu, czyli sprzęt typu krzesło, koc, kawałek ściany itp. W paru nagraniach wykorzystuję hantle, które możesz zastąpić butelkami z wodą.

Korzyści z ćwiczeń z platformą BODY RESTART

Jedyna platforma treningowa, gdzie wykorzystywane są elementy gimnastyki neuronalnej, pozwalające wyciszyć układ nerwowy i zmniejszyć skutki życia w stresie.

Wybierasz interesujący Cię moduł z treningami i dajesz się wciągnąć niczym w najlepszy serial.

Co tydzień na platformę wgrywane są dwa nowe treningi, a uczestnicy mają realny wpływ na to, jakiego typu nagrania będą się pojawiać.

W skład platformy wchodzą:

MODUŁ 1  Na dobry początek

Kompleksowy pięciotygodniowy program zawierający szesnaście półgodzinnych treningów. Idealny jeśli chcesz zacząć się ruszać lub wrócić do aktywności po przerwie. Zaczynamy od nauki postawy, stabilizacji, rozciągania. W kolejnych tygodniach są wprowadzanie ćwiczenia wzmacniające, funkcjonalne, cardio, interwały.

MODUŁ 2  Wiosenne przebudzenie ciała

Osiem dwudziestominutowych treningów na niestandardowe rozruszanie całego ciała. Idealne dla osób czujących, że ich ciało jest zastane i zesztywniałe.

MODUŁ 3  Rozluźnienie ciała i umysłu

Osiem półgodzinnych nagrań z ćwiczeniami rozluźniającymi, uelastyczniających mięśnie i powięzi oraz aktywujących gałązkę brzuszną nerwu błędnego, czyli po prostu dające relaks zarówno dla ciała, jak i umysłu.

MODUŁ 4  Brzuchopozytywny trening Hostyńskiej

Przekazuję moje podejście do tematu ćwiczenia brzucha w ośmiu półgodzinnych treningach. Mięśnie brzucha wcale nie potrzebują być ze stali. Potrzebują być elastyczne i żywotne. Potrzebują mieć możliwość ruchu przy każdym oddechu. Dlatego też dbanie o tę część ciała obejmuje wzmacnianie mięśni wewnętrznych, stabilizacyjnych i uelastycznianie zewnętrznych. 

MODUŁ 5  Jesienno-zimowe ciałodbanie

Jesień i zima to nie jest czas na wzmożoną aktywność fizyczną. Za to jest to idealny czas na zadbanie o siebie, zregenerowanie, wyciszenie i uelastycznienie. To właśnie chcę Ci zaproponować w tym module. Co tydzień będzie pojawiać się nowe nagranie.

W ramach tego modułu znajdziesz 8 nagrań 20-30minutowych na zadbanie o poszczególnie części ciała, m.in. stopy, kolana, biodra, lędźwie, barki, szyję.

MODUŁ 6 Zajęcia taneczne

Od 24.11. w ramach tego modułu co tydzień będą nagrywane nowe, półgodzinne zajęcia. Będą one inspirowane tańcem orientalnym, latynoamerykańskim oraz współczesnym. Będę również korzystać z metody choreoterapii.

Nie będzie to typowa nauka konkretnego tańca. Owszem, będziemy się uczyć podstawowych kroków, ruchów, żeby mieć na czym bazować, ale będzie również czas na eksplorowanie swoich własnych pomysłów na ruch i poszukać przyjemności płynącej ze swobodnego tańca.

MODUŁ 7 Wzmocnij mięśnie i kości

Będą to ćwiczenia wzmacniające mięśnie z wykorzystaniem ciężaru własnego ciała. Treningi te będą również dobrą  profilaktyką osteoporozy. Nagrania będą udostępnione we wtorki

Do ćwiczeń będzie nam potrzebne krzesło oraz dwie butelki wody lub hantle.

MODUŁ 8 Zdrowy kręgosłup

Zajęcia przeznaczone głównie dla osób prowadzących siedzący tryb życia/wykonującyh pracę siedzącą. Treningi będą się zaczynać rozluźnieniem najbardziej pospinanych mięśni poprzez rozciąganie dynamiczne lub rozluźnianie piłeczką. Następnie będziemy wzmacniać mięśnie wewnętrzne stabilizujące kręgosłup, dbać i prawidłową postawę i wszystko co wpływa na sprawdzić działanie kręgosłupa.

W treningach będziemy wykorzystywać piłeczkę (tenisową bądź inną do masażu), krzesło, koc, poduszkę.

MODUŁ 9 Webinary

W tym module co miesiąc będą pojawiać się nagrania nowego webinaru na tematy treningowe z różnego punktu widzenia. 

Aktualnie dostępny są wykłady:

– trening a teoria poliwagalna

– oddech w trakcie treningu

– radzenie sobie ze stresem poprzez pracę z ciałem

Kalendarz adwentowy - 24 dni radzenia sobie ze stresem poprzez pracę z ciałem

Grudzień to miesiąc oczekiwania na narodzenie światła czy Boże Narodzenie w zależności od wierzenia. Aktualnie jest to często również czas napięcia, sprzątania, zakupów, przygotowywania wszystkiego na święta.
Dlatego też stworzyłam nietypowy kalendarz adwentowy. Codziennie przez 24 dni dodaję na platformę krótkie, kilkuminutowe nagranie do rozruszania ciała, skupienia się na odczuciach płynących z ciała, a co za tym idzie pozwalające na poradzenie sobie z codziennym stresem.

DODATEK Na co masz dziś ochotę?

Tutaj znajdziesz odnośniki do poszczególnych treningów podzielonych na grupy w zależności od tego czego dziś potrzebujesz, np. jeśli chcesz się spocić lub wyciszyć czy rozluźnić miednicę, zadbać o kręgosłup. Z tym dodatkiem łatwo znajdziesz odpowiedni trening na dany dzień.

 

Treningi na platformie prowadzi:

Anka Hostyńska

Jej przygoda ze sportem na poważnie zaczęła się osiemnaście lat temu, gdy ukończyła kurs instruktora fitness. Niewiele później przyszedł taniec. Ukończyła studium fizjoterapii.
Uczyła na kursach instruktora fitness oraz wykładała w szkole policealnej, m.in. biomechanikę. 

W 2011 roku uległa wypadkowi, który przekreślił jej karierę taneczną, zmusił do odpoczynku i wywrócił życie do góry nogami. Zafascynowała się medycyną chińską oraz świadomą pracą z ciałem oraz sama przeszła długą drogę do nawiązania zdrowej relacji ze swoim ciałem.

To wszystko sprawiło, że dziś podchodzi z większym szacunkiem do ciała, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i w życiu. Uczy przede wszystkim czucia swojego ciała. Pozwalania być ciału przewodnikiem w trakcie treningu. Zwolenniczka świadomej pracy podczas ćwiczeń. Jej motto: “Trening to rozmowa z ciałem, a nie wydawanie rozkazów”.

Specjalistka od wyciszania/regulacji układu nerwowego poprzez ćwiczenia. 

 

Przez piętnaście lat pracowała jako instruktorka fitness prowadząc zajęcia grupowe

Od 2011r. prowadzi treningi indywidualne jako trener personalny

Od 2014r. prowadzi treningi indywidualne online

Od 2018r. prowadzi kursy online

Opinie o treningach na platformie:

Opinie są zbierane poprzez wiadomości od użytkowników platformy oraz komentarze na grupie przeznaczonej dla użytkowników platformy

Sprawdź jak się ćwiczy ze mną online: