Zapis webinaru “Jak żyć z chorą tarczycą?” Paulina Ihnatowicz

User Avatar
60,00zł
Webinar

Tarczyca jest jednym z niezbędnych do życia narządów, zlokalizowanym w okolicy szyi. Najogólniej mówiąc jej funkcja sprowadza się do produkcji hormonów takich jak tyroksyna (T4) i trójjodotyronina (T3)– niezbędnych do życia substancji, które drogą krwi dostają się do całego organizmu i są wykorzystywane niemal przez każdą komórkę. Pracą tarczycy steruje przysadka mózgowa poprzez hormon TSH. Objawy chorobowe tarczycy pojawiają się zarówno przy nadmiarze, jak i przy niedoborze hormonów tarczycy, a dolegliwości te mogą dotyczyć wszystkich narządów.

Jak żyć z chorą tarczycą? Jakie badania diagnostyczne wykonać? Jak zminimalizować dolegliwości chorobowe poprzez dietę i suplementację?

Agenda:
1. Funkcjonowanie tarczycy – podstawy fizjologii.
2. Badania, które należy wykonać w celu diagnostyki chorób tarczycy oraz ich interpretacja.
3. Przyczyny zaburzeń pracy tarczycy.
4. Postępowanie dietetyczne przy chorobach autoimmunologicznych tarczycy – Hashimoto oraz Graves Basedov, w tym:
– przykładowe jadłospisy
– produkty wskazane i przeciwwskazane,
– przykłady polecanej suplementacji.
5. Omówienie wpływu poszczególnych witamin i skł. mineralnych na funkcjonowanie tego gruczołu.
6. Trochę praktyki.

Paulina Ihnatowicz
Dietetyk ze specjalnością dietetyki klinicznej oraz sportowej. Ukończyła studia licencjackie i magisterskie na kierunku Dietetyka w Collegium Medicum UMK Bydgoszcz. Dodatkowo uzyskała tytuł licencjata na kierunku Administracja Zdrowiem Publicznym. Współzałożycielka Poradni MedFood. Obecnie studiuje online na uczelni amerykańskiej Functional Medicine University. Od drugiej połowy 2017 roku rozpoczyna doktorat z dietetyki.

Jest szkoleniowcem dla wielu firm zewnętrznych. W MedFood prowadziła nie tylko pacjentów, ale również szereg autorskich szkoleń i webinariów. Pisze artykuły dla czasopism branżowych. Występuje na najważniejszych wydarzeniach i konferencjach dietetycznych. Od września wraz z Emilią Ptak założycielka Sandiet

Podejmowała ogrom współprac promujących zdrowy styl życia. Była prezesem Stowarzyszenia Propagatorów Zdrowia “Medella” nabierając doświadczenia dietetycznego np. w warsztatach żywieniowych dla dzieci przedszkolnych.

Na bieżąco bierze udział w szkoleniach stale rozszerzając swoją wiedzę.

Szczegóły kursu

  • Lekcje 1
  • Testy 0
  • Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
  • Język English
  • Uczestnicy 1
  • Oceny Tak
60,00zł

Dodaj komentarz