Twoja droga ku płodności

User Avatar
300,00zł 250,00zł
Droga ku

Jeśli chcesz wyruszyć w swoją własną drogę do płodności, to pozwól, że będziemy Ci towarzyszyć i wskazywać kolejne drogowskazy oraz możliwe kierunki.

Do poprowadzenia kursu zaprosiłam Annę Borowiec-Majkowską psychoterapeutkę i seksuolożkę oraz Dorotę Steczko fizjoterapeutkę uroginekologiczną.

Tematyka wykładów w ramach kursu:

1. Medycyna chińska a płodność 27.05.2022r. 18:00-20:00

Prowadząca Anka Hostyńska

Opowiem o podejściu medycyny chińskiej do płodności oraz przedstawię najczęstsze przyczyny niepłodności z mojego doświadczenia, jako akupunkturzystki. W materiałach po wykładzie otrzymasz wskazówki żywieniowe wg medycyny chińskiej na poprawę płodności

Plan wykładu:
– wprowadzenje do chińskiego spojrzejia na ludzkie ciało, jego fizjologię oraz umysł,
– problemy z płodnością wynikające z zaburzeń w poszczególnych elementach/przemianach: ziemie, metalu, wodzie, drzewie i ogniu,
– co wg medycyny chińskiej możesz zrobić sama w zakresie higieny życia, drobnych nawyków, odżywiania, żeby wesprzeć swoją płodność.

 

2. Relacja z własnym ciałem 03.06.2022r. 18:00-20:00

Prowadząca Anka Hostyńska

Podczas tego wykładu zajmiemy się zagadnieniem relacji z własnym ciałem i tego jak ta relacja oraz jej brak wpływa na płodność. W materiałach otrzymasz nagrania treningów, które pomogą nawiązać Ci lepszy kontakt ze swoim ciałem, a w szczególności z miednicą

Plan wykładu:
– czym jest i co nam daje relacja z ciałem,
– stan autonomicznego układu nerwowego, a płodność,
– miednica jako szczególny obszar w ciele kobiety
– brzuch- w jaki sposób mój stosunek do niego wpływa na to, co się dzieje w miednicy,
– proste sposoby, ćwiczenia na odzyskanie/pogłębienie relacji z ciałem.

3. Psychologiczne aspekty niepłodności 10.06.2022r. 18:00-20:00

Prowadząca Anna Borowiec-Majkowska 

Na wykładzie poruszę tematy związane z niepłodnością, która jako doświadczenie bardzo złożone dotyka wielu obszarów funkcjonowania. Konwencjonalne leczenie niepłodności skupia się na ciele jako hormonalnej maszynie, ignorując czynniki psychologiczne i pomijając wzajemny wpływ ciała i emocji. Pojawią się więc takie zagadnienia jak:
– wpływ doświadczania niepłodności na relacje zarówno z samą sobą/ swoim ciałem jak i z innymi (partnerem, środowiskiem koleżeńskim itp.)
– doświadczenia i przeżycia, które mogą wpływać na płodność
– emocje pojawiające się w reakcji na niepłodność i jej leczenie

4. Fizjoterapeutyczne podejście do płodnści 26.06.2022r. 18:00- 20:00

Prowadząca: Dorota Steczko 

w czasie wykładu porozmawiamy o napięciach, bliznach , zrostach oraz innych czynnikach z którymi pracuje fizjoterapeuta w zakresie poprawy płodności.

Wykłady będą się odbywać w piątki (27.05.;03.06.; 10.06.; 26.06.) w godzinach 18:00-20:00. Podczas wykładów zostaną przedstawione tzw. zadania domowe, do wykonania lub obserwacji pomiędzy wykładami. Będą to między innymi zalecenia żywnościowe wg medycyny chińskiej wspierające płodność czy krótkie treningi pozwalające nawiązać relację ze swoją miednicą.

Wykłady będą się odbywać poprzez Zoom (link otrzymasz mailowo po zapisaniu się na kurs Nagrania wykładów będą dostępne na platformie przez pół roku.

Dla uczestniczek kursu zostanie stworzona zamknięta grupa wsparcia na facebooku.

Prowadzące:

Anka Hostyńska

Tenerka personalna, instruktorka fitness i tańca, akupunkturzystka, zaawansowana Providerka TRE®

Poprowadzi dwa pierwsze wykłady (Medycyna chińska a płodność oraz Relacja z własnym ciałem)

Jej przygoda ze sportem na poważnie zaczęła się osiemnaście lat temu, gdy ukończyła kurs instruktora fitness. Niewiele później przyszedł taniec. Przez kilka lat występowała solo oraz z zespołem na wielu międzynarodowych scenach. Ukończyła studium fizjoterapii.
Uczyła na kursach instruktora fitness oraz wykładała w szkole policealnej, m.in. biomechanikę. Pracowała również w szkole rodzenia.

<span;>W 2011 roku uległa wypadkowi, który przekreślił jej karierę taneczną, zmusił do odpoczynku i wywrócił życie do góry nogami. Zafascynowała się medycyną chińską oraz świadomą pracą z ciałem oraz sama przeszła długą drogę do nawiązania zdrowej relacji ze swoim ciałem.

To wszystko sprawiło, że dziś podchodzi z większym szacunkiem do ciała, zarówno w trakcie ćwiczeń, jak i w życiu. Podczas zajęć grupowych oraz treningów uczy przede wszystkim czucia swojego ciała. Pozwalania być ciału przewodnikiem w trakcie treningu. Zwolenniczka świadomej pracy podczas ćwiczeń. Jej motto: “Trening to rozmowa z ciałem, a nie wydawanie rozkazów”.

Od wielu lat pracuje z kobietami przygotowującymi sie do zajścia w ciąże oraz z niepłodnością, głównie idiopatyczną. Wspiera staranie się o dziecko w zakresie akupunktury, zmiany codziennych nawyków oraz nawiązywania/odzyskiwania relacji z własnym ciałem.

Szczegóły kursu

  • Lekcje 0
  • Testy 0
  • Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
  • Język Polski
  • Uczestnicy 3
  • Oceny Tak
Curriculum is empty
300,00zł 250,00zł

Dodaj komentarz