Napięcia mięśniowe. Spojrzenie trenera/fizjoterapeuty, akupunkturzysty i Providera TRE®

User Avatar
99,00zł
Napięcia mięśniowe na stronę
Od siedemnastu lat pracuję z ludzkim ciałem. Przez te wszystkie lata spotykam się codziennie z napięciami mięśniowymi, często nazywanymi przykurczami.
Próbowałam pracować z nimi na wielu poziomach. Najpierw jako instruktor fitness poprzez stretching. Jednak czułam, że to zdecydowanie za mało.
Następnie jako trener/fizjoterapeuta zaczęłam używać wałka, rolki, piłeczek oraz masażu. Przez kilka lat byłam zachwycona efektami. Jednak cały czas czułam, że czegoś mi brakuje, że omijam jakiś ważny aspekt.
Zaczęłam więc uczyć się medycyny chińskiej i akupunktury. To było niesamowite, jak dodając igły wbite w odpowiednich punktach przed lub w trakcie masażu sprawiały, że mięśnie stawały się bardziej plastyczne.
I kiedy myślałam, że już nic więcej nie potrzebuję trafiłam na TRE® i ta metoda oraz mój osobisty proces odmienił całkowicie moje spojrzenie na ciało ludzkie, a przede wszystkim napięcia mięśniowe.
Aktualnie w pracy używam wszystkich znanych mi narzędzi w zależności od przyczyny napięć i potrzeb klienta:
– ćwiczenia rozciągające
– rolowanie
– masaż (aktualnie Shiatsu i Dotyk Motyla)
– akupunktura
– TRE®
Postanowiłam przeprowadzi trzyczęściowe webinarium na temat napięć mięśniowych i mojego spojrzenia na nie od różnych stron.
Podczas pierwszej części opowiem o tym czym jest napięcie mięśni i co ma z tym wspólnego powięź. O tym jak się rozciągać i rolować, żeby zmniejszyć napięcie w mięśniach
Podczas drugiej części przedstawię podejście medycyny chińskiej do różnego rodzaju napięć mięśniowych. Wytłumaczę jak akupunktura sobie z tym radzi oraz co można zastosować samemu w domu.
Trzecia część będzie poświęcona napięciom mięśniowym, których przyczyną jest życie w ciągłym stresie, pod presją czasu itp. Opowiem o naszym naturalnym mechanizmie drżeń neurogenicznych i w jaki sposób oddziałują one na mięśnie i powięzi.
Nie będzie to tylko sucha wiedza, ale również podam wiele praktycznych wskazówek, zaleceń, w zależności od przyczyny napięć.

Szczegóły kursu

  • Lekcje 5
  • Testy 0
  • Poziom umiejętności Wszystkie poziomy
  • Język Polski
  • Uczestnicy 12
  • Oceny Tak
99,00zł

Dodaj komentarz