Kolejne miejsce na restauracyjnej mapie Krakowa, które chciałabym Wam serdecznie polecić. Wielopole 3 w Krakowie. Tym bardziej, że jest to restauracja mająca certyfikat Menu bez glutenu, czyli jest bezpieczna dla celiaków. 

 

 

Pierwszy raz trafiłam w to miejsce, gdy jadąc na całodziennie zajęcia zapomniałam wziąć ze sobą obiadu, który wcześniej przygotowałam. Jak wiadomo, jako celiak, nie mam dużego wyboru miejsc, w których mogę zjeść, a musiałam jakoś cały dzień przeżyć. Postanowiłam przetestować miejsce, o którym słyszałam wiele dobrego. I tak dotarłam na Wielopole 3. To oczywiście to nie jest tylko adres, ale również nazwa restauracji. Jest to lokal wegetariański, ale znajdzie się również dania wegańskie i bezglutenowe. 

 

 

Muszę przyznać, że przede wszystkim uwielbiam ich zupy. Czuć, że są gotowane z dużej ilości warzyw. Jeśli mam niewiele czasu na obiad, to wpadam właśnie na zupę dnia. Szybko podana, a do tego pyszna i pożywna. No i niedroga 🙂

 

 

 

To właśnie tutaj zjadłam po raz pierwszy smaczny wegański schabowy. Wcześniej próbowałam takich eksperymentów kulinarnych, ale niestety żaden z nich nie był ani trochę smaczny. Jestem zachwycona tą wegańską wersją tradycyjnego polskiego dania.

 

 

 

 

Szczerze przyznam, że deserów jeszcze nie próbowałam. Obiady są na tyle pożywne, że nigdy nie dotarłam do deseru. A podobno mam osobny żołądek na słodkości :).

 

Całe menu znajdziesz tutaj . Karta owszem jest krótka, ale na pewno smaczne. Szczerze polecam Wielopole 3. Ja na pewno jeszcze nie raz tam zagoszczę.

 

 

 

Dodaj komentarz