Jestem wystarczająco dobra (I’m enough)

Rozpoczęły się wakacje, jednak ze wszystkich stron nadal bombardują mnie reklamami w stylu „Czy jesteś gotowa na sezon bikini?”, „Zdążysz jeszcze schudnąć”. Te stwierdzenia  bolą, gdyż wpędzają wiecznie w poczucie, że nie jestem wystarczająco dobra i najprawdopodobniej nigdy nie będę. Bo jeśli już mam odpowiednią figurę, to przecież zapewne nie mam jeszcze idealnej jędrności skóry…

Problemy z odchudzaniem cz.9 Walka

Wiele osób rozpoczynając odchudzanie mówi, że zaczyna się walka. Z kim należy walczyć w trakcie redukcji? Podobno z samym sobą. Utrzymanie diety czy regularnych treningów to niby ciągła walka. Dziś chciałabym napisać dlaczego takie myślenie może doprowadzić nie tylko do problemów z odchudzaniem, ale również problemów zdrowotnych.

Problemy z odchudzaniem cz.8 Stres

Niestety w dzisiejszych czasach stres jest bardzo powszechnym zjawiskiem. Nie da się od niego uciec. Wpływa on najczęściej negatywnie na nasz organizm. Jest przyczyną wielu problemów zdrowotnych. Utrudnia także odchudzanie.

Poblemy z odchudzaniem cz.7. Sen

Bardzo często spotykam się z tym, że odchudzanie idzie prawidłowo, waga spada. Jednak dana osoba nagle ma np. więcej pracy i w konsekwencji mniej  czasu poświęca na sen. I nagle redukcja w najlepszym wypadku staje lub po takim tygodniu z gorszym snem wraca przynajmniej jakiś kilogram.

Problemy z odchudzaniem cz.6 „Jak schudnę to…”

Dziś przechodzimy do mniej substancjalnych problemów z odchudzaniem. A mianowicie zdarzyło Ci się mówić lub myśleć „Jak schudnę to… zacznę o siebie dbać, kupię sobie ładne ciuchy, zacznę się podobać płci przeciwnej…” itp. Jeśli tak, to dzisiejszy wpis jest właśnie dla Ciebie.

Problemy z odchudzaiem cz.5 pasożyty

Pasożyty posiada prawie każdy z nas. Niestety mało osób odchudzających się czy zaczynających dbać o swoje zdrowie myśli o tym, żeby się odrobaczyć. A bogate życie wewnętrzne może odcisnąć duże piętno na funkcjonowaniu organizmu.

Problemy z odchudzaniem cz.4 Zioła

Wiele osób przechodząc na dietę odchudzającą czy po prostu zaczynających zdrowo się odżywiać zaczyna pić herbatki ziołowe czy stosować rozmaite przyprawy przyspieszające metabolizm. Zapominając jednak, że zioła mają konkretne i to wcale nie słabe oddziaływanie na organizm człowieka. Nawet te powszechnie dostępne, do dostania bez problemu w supermaketach. Nie powinno się ziół pić czy dodawać…