Morsowanie- czy jest dla wszystkich?

Mam wrażenie, że ostatnio morsowanie oraz chodzenie boso po śniegu przeżywa swój renesans. Owszem dla wielu osób może być to dobry sposób hartowania, podniesienia odporności, wzmocnienia zdrowia. Jednak czy morsowanie jest dla wszystkich? Czy oprócz oficjalnych przeciwwskazań istnieją jakieś dodatkowe? Dziś parę słów na ten temat z mojego aktualnego punku widzenia wspartego tradycyjną medycynę chińską.

Najlepsza pora na trening

Ludzie dzielą się na dwie grupy: tych którzy wolą ćwiczyć rano oraz tych którzy preferują wieczorny trening. Zastanawiałeś się kiedyś, która opcja jest lepsza dla naszego organizmu? Postaram się dziś przedstawić moją opinię na temat tego, która pora dnia jest najlepsza na trening.

Co daje nam taniec?

Uwielbiam tańczyć. Nie wyobrażam sobie życia bez tej aktywności.  Taniec towarzyszy mi od wielu, wielu lat. Jednak dopiero ostatnio zaczęłam się zastanawiać czym on jest dla naszego ciała i umysłu. Czy zawsze działa pozytywnie? Dziś podzielę się z Wami przemyśleniami na temat tego, co tam naprawdę daje nam taniec.

Przyczyny dyskopatii cz.1

Często zdarza mi się słyszeć, że to stało się nagle. Wcześniej wszystko było w porządku, ewentualnie plecy delikatnie czasem pobolewały. Aż przyszedł dzień, gdy schyliłem się i mnie złapało. Trach i jest dyskopatia. Chciałabym uświadomić Ci, że nic w naszym ciele nie dzieje się nagle.

Sport a umysł

W tak piękne dni jak dziś aż chce się wyjść z domu i spędzić czas na świeżym powietrzu. Najlepiej wykorzystać go aktywnie i…samotnie. Dlaczego? Zacznijmy od początku, a mianowicie od naszego umysłu. Jest on niczym przestrzeń, pusty pokój. Dopóki pokój jest pusty widzimy w nim wszystko jasno. Łatwo dostrzegamy związki między rzeczami. Jest przestrzeń na…

Jak zacząć ćwiczyć cz.1 Równowaga mięśniowa

Zanim zaczniesz ćwiczyć poświęć chwilę równowadze mięśniowej w swoim ciele. A więc od początku… Żeby nasze stawy mogły pracować niezbędne jest napięcie mięśni. To one wprawiają w ruch zarówno stawy obwodowe, jak i kręgosłup. Dopóki mięśnie są w dobrej kondycji wszystko działa „tak jak natura chciała” ;). Jednak jeśli mięśnie z jednej strony stawu są…